Yzeure

komunë në departamentin Allier, Francë

Yzeure është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Yzeure ka një popullsi prej 12905 banorë dhe sipërfaqe 43.24 km², me një dendësi prej 298 banor/km².

Yzeure
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAllier
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.ville-yzeure.com

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Yzeure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale