1946 në Shqipëri

Në vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit 1946Republikën e Shqipërisë.

1946

Shqipëri
Dekadat:
Shih edhe:Ngjarje të tjera të vitit 1946
Lista e viteve në Shqipëri

Udhëheqës Redakto

Ngjarje Redakto

Lindje Redakto

Vdekje Redakto

Referime Redakto

  1. ^ Kirill. "Eloratings.net" (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 20 gusht 2010. Marrë më 18 tetor 2015. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)