2003 në Shqipëri

Lista e ngjarjeve në vitin 2003 në Shqipëri

Në vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit 2003Republikën e Shqipërisë.

Flag of Albania.svg
2003

Shqipëri
Dekadat:
 • 1980
 • 1990
 • 2000
 • 2010
 • Shih edhe: Ngjarje të tjera të vitit 2003
  Lista e viteve në Shqipëri

  UdhëheqësRedakto

  NgjarjeRedakto

  JanarRedakto

  • Shqipëria dhe BE fillojnë bisedimet Marrëveshjen e Stabilizim Asocimit, që shihej si hap i parë në rrugën e gjatë drejt anëtarësimit në BE[1].

  ShkurtRedakto

  MarsRedakto

  PrillRedakto

  MajRedakto

  QershorRedakto

  KorrikRedakto

  GushtRedakto

  ShtatorRedakto

  TetorRedakto

  NëntorRedakto

  DhjetorRedakto

  VdekjeRedakto

  ReferimeRedakto

  1. ^ Albania timeline BBC, Kronologjia e ngjarjeve kryesore: 2003, news.bbc.co.uk