Ablon-sur-Seine

komunë në departamentin Val-de-Marne, Francë

Ablon-sur-Seine është një komunëFrancë. Ablon-sur-Seine bën pjesë në departamentin Val-de-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 5171 banorë dhe sipërfaqe prej 1.11 km².

Ablon-sur-Seine
VendiFranca
RajoniÎle-de-France
DepartamentiVal-de-Marne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto