Achen

komunë në departamentin Moselle, Francë

Achen është një komunëFrancë. Achen bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 1009 banorë dhe sipërfaqe prej 12.12 km².

Achen
Komunë
noform
Pamje nga Achen
Stema_figura
Vendndodhja
Achen is located in Franca
Achen
Achen
49°02′39″V 7°11′01″L / 49.0442°V 7.1836°L / 49.0442; 7.1836Koordinatat: 49°02′39″V 7°11′01″L / 49.0442°V 7.1836°L / 49.0442; 7.1836
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Sarreguemines
Kantoni Rohrbach-lès-Bitche
Ndërbashkësia Rohrbach-lès-Bitche
Kryetari Sébastien Schlegel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.12 km2
Lartësia 255 m (m.n.d.)
Popullsia 1009 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57412
INSEE 57006


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto