Adast

komunë në departamentin Hautes-Pyrénées, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Adast është një komunëFrancë. Adast bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 253 banorë dhe sipërfaqe prej 1.05 km².

PopullsiaRedakto

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962146—    
1968174+19.2%
1975200+14.9%
1982205+2.5%
1990203−1.0%
1999227+11.8%
2007252+11.0%
2009253+0.4%

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Adast – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale