Adervielle-Pouchergues

komunë në departamentin Hautes-Pyrénées, Francë

Adervielle-Pouchergues është një komunëFrancë. Adervielle-Pouchergues bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 104 banorë dhe sipërfaqe prej 9.14 km².

Adervielle-Pouchergues
Komunë
noform
Pamje nga Adervielle-Pouchergues
Stema_figura
Vendndodhja
Adervielle-Pouchergues is located in Franca
Adervielle-Pouchergues
Adervielle-Pouchergues
42°49′12″V 0°24′17″L / 42.82°V 0.4047°L / 42.82; 0.4047Koordinatat: 42°49′12″V 0°24′17″L / 42.82°V 0.4047°L / 42.82; 0.4047
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Bordères-Louron
Kryetari Jean-Bernard Bielsa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.14 km2
Lartësia 948 m (m.n.d.)
Popullsia 104 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65240
INSEE 65003


PopullsiaRedakto

Popullsia në vite
VitiPop.±%
196274—    
196888+18.9%
197593+5.7%
198271−23.7%
199087+22.5%
199980−8.0%
2006100+25.0%
2009104+4.0%


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto