Aix-en-Provence

komunë në departamentin Bouches-du-Rhône, Francë

Aix-en-Provence është një komunëFrancë. Aix-en-Provence bën pjesë në departamentin Bouches-du-Rhônerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 142743 banorë dhe sipërfaqe prej 186.08 km².

Aix-en-Provence
VendiFranca
RajoniProvence-Alpes-Côte d'Azur
DepartamentiBouches-du-Rhône
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto