Aix-en-Provence

komunë në departamentin Bouches-du-Rhône, Francë

Stampa:Komunë në Francë Aix-en-Provence është një komunëFrancë. Aix-en-Provence bën pjesë në departamentin Bouches-du-Rhônerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 142743 banorë dhe sipërfaqe prej 186.08 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto