Andi Ribaj (lindur më 21 Nëntor 1989Vlorë) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Apolonia FierKategorinë Superiore si sulmues.[1][2]

Andi Ribaj
Të dhënat personale
Emri i plotëAndi Ribaj
Data e lindjes (1989-11-21) 21 Nëntor 1989 (30 vjeç)
Vendi i lindjesFier, Shqipëri
Gjatësia1,83 m (6 ft 0 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Skënderbeu
Numri30
Karriera në rini
2002 -2008KF Apolonia
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2013KF Apolonia70(10)
2008–2009KF Vlora (huazim)?(?)
2013–2015Skënderbeu Korçë42(8)
2015–Apolonia Fier14(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 12 Maj 2015.
† Ndeshje (Gola).

Karriera me klubeRedakto

Ribaj e nisi karrierën e tij te klubi i qytetit të lindjes Apolonia Fier në vitin 2008 ku luajti deri në vitin 2013, ku u transferua te klubi kampion Skënderbeu Korçë ku në sezonin 2013–14 fitoi kampionatin. Gjatë pjesës së parë të sezonit 2014–15, hapsirat e tij në formacion u zvogëluan, duke bërë të rikthehej te Apolonia pas një viti e gjysëm mungesë. Ai firmosi një kontratë gjashtë mujore me klubin deri në fund të sezonit.[3]

TrofeRedakto

Skënderbeu

ReferimetRedakto

  1. ^ Footballdatabase
  2. ^ Soccerway
  3. ^ "Apolonia, tripletë në merkato". Panorama Sport. 31 janar 2015. Marrë më 12 maj 2015.

Lidhje të jashtmeRedakto