Artagnan

komunë në departamentin Hautes-Pyrénées, Francë

Artagnan është një komunëFrancë. Artagnan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 489 banorë dhe sipërfaqe 4.94 km².

Artagnan
VendiFranca
RajoniOccitania
DepartamentiHautes-Pyrénées
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  •   Commons: Artagnan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale