Asprières

komunë në departamentin Aveyron, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Asprières është një komunëFrancë. Asprières bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 683 banorë dhe sipërfaqe 17.09 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto