Authezat

komunë në departamentin Puy-de-Dôme, Francë

Authezat është një komunëFrancë. Authezatbën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 578 banorë dhe sipërfaqe 5.79 km².

Authezat
Komunë
Vendndodhja
Authezat is located in Franca
Authezat
Authezat
50°07′13″V 2°29′21″L / 50.1203°V 2.4892°L / 50.1203; 2.4892Koordinatat: 50°07′13″V 2°29′21″L / 50.1203°V 2.4892°L / 50.1203; 2.4892
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Clermont-Ferrand
Kantoni Veyre-Monton
Kryetari Jean-Claude Roche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.79 km2
Lartësia 370 m (m.n.d.)
Popullsia 578 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63114
INSEE 63021


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Authezat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale