Autoire

komunë në departamentin Lot, Francë

Autoire është një komunëFrancë. Autoirebën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 347 banorë dhe sipërfaqe 7.15 km².

Autoire
Komunë
noform
Pamje nga Autoire
Vendndodhja
Autoire is located in Franca
Autoire
Autoire
48°51′01″V 1°48′17″L / 48.8503°V 1.8047°L / 48.8503; 1.8047Koordinatat: 48°51′01″V 1°48′17″L / 48.8503°V 1.8047°L / 48.8503; 1.8047
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Figeac
Kantoni Saint-Céré
Ndërbashkësia Pays de Saint-Céré
Kryetari Jean-François Pons
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.15 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 347 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46400
INSEE 46011


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Autoire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale