Baladou

komunë në departamentin Lot, Francë

Baladou është një komunëFrancë. Baladoubën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 404 banorë dhe sipërfaqe 15.74 km².

Baladou
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Baladou is located in Franca
Baladou
Baladou
44°31′29″V 1°58′23″L / 44.5247°V 1.9731°L / 44.5247; 1.9731Koordinatat: 44°31′29″V 1°58′23″L / 44.5247°V 1.9731°L / 44.5247; 1.9731
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Gourdon
Kantoni Martel
Ndërbashkësia Pays de Martel
Kryetari Jean Philippe Pageot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.74 km2
Lartësia 283 m (m.n.d.)
Popullsia 404 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46600
INSEE 46016


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Baladou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale