Ban-de-Sapt

komunë në departamentin Vosges, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Ban-de-Sapt është një komunëFrancë. Ban-de-Sapt bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 349 banorë dhe sipërfaqe 22.66 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto