Basse-sur-le-Rupt

komunë në departamentin Vosges, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Basse-sur-le-Rupt është një komunëFrancë. Basse-sur-le-Rupt bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 909 banorë dhe sipërfaqe 13.73 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto