Bernd Schuster

futbollist gjerman


Bernd Schuster, (lindi më 22 dhjetor 1959Augsburg) ish trajner në Real Madrid, dhe futbollist gjerman.

Të dhëna personale

BiografiaRedakto

KarrieraRedakto

StatistikatRedakto

TrajnerRedakto

Last updated September 24 2008

Kombëtarja Ekipi Periudha Rekord
L F B H Fitore % GSH GP +/-
  Gjermania SC Fortuna Köln 1997-1998 34 11 13 10 32.35% 53 53 0
  Gjermania 1. FC Köln 1998-1999 34 12 9 13 35.29% 46 53 -7
  Spanja Xerez CD 2001-2003 81 34 22 25 41.98% 89 89 0
  Ukraina FC Shakhtar Donetsk 2003-2004 23 15 4 4 65.22% 41 18 +23
  Spanja Levante UD 2004-2005 34 9 8 17 26.47% 36 50 -14
  Spanja Getafe CF 2005-2007 76 29 19 28 38.16% 93 82 +11
  Spanja Real Madrid 2007-2008 41 29 4 8 70.73% 91 41 +50
Gjithësej 323 139 79 105 43.03% 449 386 +63

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.