Hape menynë kryesore

Getafe Club de Fútbol S.A.D. është klub futbollistik spanjoll që luan në La Liga i vendosur në Getafe paralagje e Madridit, është themeluar 1946 dhe rithemeluar më 1983.

Getafe
logo
Emri i plotë Getafe Club de S.A.D.
Pseudonimi Azulones (The Dark Blues), El Geta
Themelimi 1983
Stadiumi Coliseum Alfonso Pérez,
Getafe, Madrid,
Spain
(Kapaciteti: 17,700)
Presidenti Flag of Spain.svg Ángel Torres Sánchez
Flag of Spain.svg Míchel
Liga La Liga ,
2018/19 La Liga, 5
Fanella e parë
Fanella e dytë

HistoriaRedakto

ThemelimiRedakto

LojtarëtRedakto

Stafi & BoardiRedakto

  • Menagjer: Míchel
  • Menagjeri Asistent: Esnáider
  • Trajneri i portierit: Juan Carlos Arévalo Aguilar
  • Traineri: Ángel López Pérez
  • Presidenti: Ángel Torres Sánchez
  • Zv.President: Agustín Clemente Alonso

Stadium informationRedakto

ReferimetRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto