Getafe Club de Fútbol S.A.D. është klub futbollistik spanjoll që luan në La Liga i vendosur në Getafe paralagje e Madridit, është themeluar 1946 dhe rithemeluar më 1983.

Getafe
logo
Emri i plotë Getafe Club de S.A.D.
Pseudonimi Azulones (The Dark Blues), El Geta
Themelimi 1983
Stadiumi Coliseum Alfonso Pérez,
Getafe, Madrid,
Spain
(Kapaciteti: 17,700)
Presidenti Flag of Spain.svg Ángel Torres Sánchez
Flag of Spain.svg Míchel
Liga La Liga ,
2018/19 La Liga, 5
Fanella e parë
Fanella e dytë

HistoriaRedakto

ThemelimiRedakto

LojtarëtRedakto

Ekipi aktualRedakto

Nr. Pozicioni Lojtari
1   Pt Oscar Ustari
2   Mb Cata Díaz
3   Mb Mané
4   Mb David Belenguer (captain)
5   Mb Mario
8   Mf Jaime Gavilán
9   Sm Roberto Soldado
10   Mf Juan Albín
12   Mb Lucas Matias Licht
13   Pt Jordi Codina
Nr. Pozicioni Lojtari
14   Sm Manu
15   Mb Rafa
16   Mf Pedro Ríos
17   Mf Dani Parejo
20   Mb İbrahim Kaş
21   Mb David Cortés
22   Mf Javier Casquero
23   Mf Adrián González
24   Mf Nacho

Stafi & BoardiRedakto

  • Menagjer: Míchel
  • Menagjeri Asistent: Esnáider
  • Trajneri i portierit: Juan Carlos Arévalo Aguilar
  • Traineri: Ángel López Pérez
  • Presidenti: Ángel Torres Sánchez
  • Zv.President: Agustín Clemente Alonso

Stadium informationRedakto

ReferimetRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

WebFaqet Zyrtre
Mbështetësit e klubit
WebFaqet e fansave