Era dhe lisi
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Era dhe lisi
Origjinali Era dhe lisi
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë


Era dhe lisi është një film shqiptar i realizuar nga Kosovafilmi në vitin 1979.

Të dhënat Redakto

Çmimet Redakto

Ky film ka fituar çmimet:

  • “Arena e Artë” për skenar “Pula 1979”
  • “Arena e Artë” për rolin kresor “Pula 1979”
  • “Shpërblimi tradicional i kritikëve te filmit” Sarajeve 1979”