Funeral Business
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Funeral Business
Origjinali Funeral Business
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit 1999
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 30 min
Zhanri I shkurtër, Dramë
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Gjergj Xhuvani
Skenari Dhimitër Xhuvani
Gjergj Xhuvani
Drejtori artistik Ilia Xhokaxhi
Prodhuesi i filmit: Gjergj Xhuvani
Aktorë kryesorë
Luiza Xhuvani
Vasjan Lami

Filmi Funeral Business është një film shqiptarë i prodhuar në vitin 1999. Regjia: Gjergj Xhuvani, Skenari: Dh. Xhuvani, Gj. Xhuvani, Producent: A.G.V Film Production .

Përmbajtja e filmit

Redakto

Vendi është i zhytur në krizën e besimit ndaj ligjit moralit drejtësisë së shtetit. Nën këtë epidemi dhune Sana një grua e thjeshtë e cila nuk pranon këtë kod moral nuk dorëzohet kurrë së mbrojturi familjen e vet. Tenisoni ankthi tmerri vetmia. Sa forcë kanë të mposhtin një grua që beson në Zot dhe do familjen e saj.