George Timothy Clooney lindi më 6 maj 1961Lexington, Kentucky, ShBA. Është një aktor, regjisor, autor filmi, producent filmi dhe jeton afër Como, te liqeni me emrin të njëjtë në LombardiItali.

George Clooney
U lind në6 maj 1961
Kombësiaamerikan
TitulliClooney më 2007

Filmografia Redakto

Çmimet Redakto

Nominimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.