George Clooney

aktor amerikan


George Timothy Clooney lindi më 6 maj 1961Lexington, Kentucky, ShBA. Është një aktor, regjisor, autor filmi, producent filmi dhe jeton afër Como, te liqeni me emrin të njëjtë në LombardiItali.

George Clooney
Informacione personale
Vendlindja Lexington, Kentucky, SHBA
Bashkëshort(ja) Talia Balsam (1989–1993)
Kombësia amerikan

FilmografiaRedakto

ÇmimetRedakto

NominimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.