Informacione mbi serialin
Tv nbc Joey pr.jpg
Titulli shqip: Xhoi
Titulli origjinal: Joey
Shteti i prodhimit: ShBA
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
2004-2006
Kohëzgjatja e një episode: rreth 23 minuta
Episode: 46
Gjuha origjinale: Anglisht
Intro: Long Beach Dub Allstars – „Sunny Hours“
Studio / Prodhuesi(t): NBC
Krijuesi(t): Shana Goldberg-Meehan
Scott Silveri
Zhanri: Komedi, Sitcom
Transmetimi i parë në TV: 9 shtator 2004 (ShBA)
Interpretojnë

Xhoi (ang. Joey) është një seri komike amerikane dhe spin-off i Friends.

Ky serial u transmetua në televizionet shqip, me titullin të shqiptuar Xhoi.

Lidhje të jashtmeRedakto