Kantoni Marseille-Saint-Barthélemy

kanton në Francë

Kantoni Marseille-Saint-Barthélemy (frëngjisht: Canton de Marseille-Saint-Barthélemy) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marseille. Ka sipërfaqe 13.93 km2 dhe popullsi 41488 banorë.

Kantoni Marseille-Saint-Barthélemy
kanton
Popullsia
 • Gjithsej41.488

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Marseille-Saint-Barthélemy aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto