Kantoni Vichy-Nord

kanton në Francë

Kantoni Vichy-Nord (frëngjisht: Canton de Vichy-Nord) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vichy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11843 banorë.

Kantoni Vichy-Nord
Canton de Vichy-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Vichy
Kryeqëndra Vichy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 11.843 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 329

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Vichy-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto