Njësia administrative Miras

(Përcjellë nga Komuna Miras)

Koordinatat: 40°19′V 20°34′L / 40.31°V 20.56°L / 40.31; 20.56

Njësia administrative Miras
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Korçës
Rrethi Rrethi i Devollit
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Miras është një komunë në Rrethin e DevollitShqipëri.[1]

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

ArësimiRedakto

ShëndetësiaRedakto

KulturaRedakto

VendbanimetRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Shoqata e komunave[lidhje e vdekur]

Shih dhe këtëRedakto