Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

Marjana Kondi u lind në Tiranë21 shkurt 1961. Aktore e teatrit të estradës. Interpretoi disa role në kinema mes të cilëve një rol kryesor tek “Fejesa e Blertës”, si dhe disa role në telefilmat e TVSH. Gjithashtu ka marr pjesë në seritë e para te Show "Portokalli", gjatë vitit 2004-2005 në Top Channel.

Jetëshkrimi Redakto

Aktiviteti profesional Redakto

Filmat Redakto

Kuriozitete Redakto

Burimet Redakto