Metz

komunë në departamentin Moselle, Francë

Metz është një qytet në verilindje të Francës.

Metz
Plan d'eau du saulcy Metz.JPG
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}

GjeografiaRedakto

  • Pozita gjeografike:

DemografiaRedakto

HistoriaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

Objekte turistike dhe kulturoreRedakto

EdukimiRedakto

UniversitetetRedakto

PersonaliteteRedakto

Panorama e qytetitRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto