Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Joni. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

NonkillingRedakto

Hi! I was wondering if you would help us create an entry for "Nonkilling" [1]. The first paragraph would do! --Cgnk 3 Qershor 2009 21:48 (CEST)

...Redakto

Mire se erdhe tek Wikipedia. Po pate ndonje pyetje me le nje mesazh. Dori | Diskutim 2005 Mars 20 01:47 (UTC)


Te bera administrues. Kij kujdes, ne pergjithesi cdo gje rregullohet keshqtuqe s'mund te prishesh gje, por disa nga faqet e "pamjes" mund te nxjerrin ngaterresa. Dori | Diskutim 2005 Mars 20 02:25 (UTC)


Joni, un s'perdor MSN (jam nen Linux), por zakonisht jam ne IRC. Shiko: m:IRC. Dori | Diskutim 2005 Mars 20 03:06 (UTC)


Urime titullin Joni! Gezohem Niti

Rrofsh Niti! :) Perpara wikipedia shqiptare :D!

Projekti i shteteveRedakto

Joni Projekti i shteteve si te duket do te ishte me mire te perdoret nje Stamp per te apo ka ndonje problem me software. Mendoje se perparsia perdorimit te stampes eshte

  1. Ndryshimi i pamjes se menjehershme te te gjitha fletave.
  2. Me ndihmen e saj edhe redaktuesit kalimtare e kane bazen per te shenuar informatat e tyre e jo te humbin kohe me importimin e figurave ( per antaret e rregullt ndoshta nuk eshte probleme ama per ata kalimtare PO).

Pasi qe jemi ne fillim do te ishte mire qe ne te formojme strukturen e projektit(ifrastrukturen) ndersa kalimtaret te shkruajne apo te lexojne. Fundi i fundit te gjitha te dhenat per siperfaqe, numer banoresh etj. do t´i marrin nga Wikipedia angleze ose ?CIA Book. Per te dhenat kulturore, politike, historike etj. mendoje se me mire eshte te shkruajne lexuesit kalimtare.--Hipi Zhdripi 2005 Prill 20 22:48 (UTC)

Sorry qe spo te pergjigjigjem te faqja jote po se di kush je :D! Jam shume dakort me kete qe ke shkruar me lart. Injoranca ime e deritanishme tek puna e stampave qendron se une sja kam idene se si te bejme input informacione te nje stampe. Kte nqs e ben dot ti do ishte fantastike.Joni
Te lutem shiko Stampa:Prova. Pasi qe disa shtete janantare te organizatave te ndryshme me duke se ky kombinim nu eshte i keqe.--Hipi Zhdripi 2005 Prill 20 22:47 (UTC)

MJAFT KRITIKË, KORIGJO E KRIJO! (moto)Redakto

Joni kur e kam bere kete kam menduar ne ate qe njerzit te reagojne. Me se miri eshte qe ata te mundohen ta korigjojne. Per ta karigjuare duhet ta kuptojne rrjedhen e Uikipedias. Nese ke mundesi te beshe sikurse te fletat suedeze qe te ndalosh korigjimin eshte shume mire. Nese nuk ke ide tjeter atehere te propozoje si vijon.
  1. Hape nje Stamp:Pasqyra, te ngjajshe me Stampa:Bashkesia
  2. Fleten Stampa:Pasqyra fute ne fleta speciale. Te njejten gje , jo tani por me vone e bene per pjesen ku behet pershkrimi i projektit.
Qellimi i Motos
  • Le te jete ashtu e gabuar por e kuptueshme dhe terheqese per korigjim. Vete kuptimi i fjales e thote. Se paku per momentin.
  • Ti mundoj kalimtaret te korigjojne, gjate asaj rruge te kuptojne rregullat, nevojat e momentit varesisht nga koha e zhvillimit te Uikipedias.

Per me teper shiko propozimin per moto te Kuvendi --Dan 2005 Mars 27 19:50 (UTC)

Upss sorry se nuk e kisha kap :D! Athere do ndonje gje nga mua? se besoj se nuk eshte mire qe te mbrojme komplet faqen e parre se pastaj ato kalimtaret se korrigjojne dot dhe i duket sikur nuk korrigjojne dot asgje!
Me duket se ende eshte heret. Por prap se prap me mire te bisedohet me Dorin.

perdoruesi Hipi zhdripi

biordertRedakto

Tani e pashe qe ke ndryshuar dicka. Per mu ashte njejte, ne ate moment mu duke nashjtu mirepo nuk eshte problem. Kryesorja eshte se e kuptone ku e kam qellimin me ate stamp.--Hipi Zhdripi 2005 Prill 6 23:40 (UTC)

Me pelqeu ideja e saj sepse lidh bashke gjithe ndihmat kryesore dhe eshte shume e mire per fillestaret, borderin ja vura se mu duk si me solide si pamje! Joni 2005 Prill 7 00:02 (UTC)

Alfred Nobel and Mahatma GandhiRedakto

wikimania PRRedakto

Hello, I'm contacting you as you are listed as the ambassador for your Wikipedia!

It would be nice if also your Wikipedia could place the Wikimania PR banner on MediaWiki:Sitenotice. The text which should be used (translated into your language) is:

[[Image:Wikimania-468x60-en.png|100px]] The first '''[http://www.wikimania.org International Wikimedia Conference]''' will take place in [[Frankfurt]] [[August 4|4.]]-[[August 8|8 August]]!

The text should be kept until August.

Greetings, 83.109.148.29 2005 Maj 16 19:10 (UTC)

Dikush po fshine artikujRedakto

Dikush po fshine artikujRedakto

Përdorsi 62.162.241.225 po fshine artikuj.

Trust in WikipediaRedakto

this is Cathy from Hong Kong working on a research about trust on Wikipedia. I wonder if you would kindly contact me at researchingmedia@gmail.com? I'd like to chat with you about Wikipedia of your language. Would you kindly drop me your email or IM (Skype, MSN, AIM or ICQ)? It wouldn't take more than ten minutes, but it would help enormously for us to understand the overall trust-based social landscape of Wikipedia. Thank you!

Foto pa lisenceRedakto

Figura: Mei.jpg u gris, gjendet ne commons. Puntori 18 Shtator 2008 22:04 (CEST)

BiomimikaRedakto

Je i sigurt që përkthimi i duhur është Biomimika? Sepse Biomimetika duket si më e logjikshme, nëse ke burime për këtë emër të lutem citoji, përndryshe, shpresoj që pajtohesh, do të ishte më mirë ta riemërojmë --Cradel 12 Shkurt 2011 23:40 (CET)

Stub requestRedakto

Hi! Where do I post stub requests?

I have two:

Thanks, WhisperToMe 28 Mars 2011 03:08 (CEST)

Ngarko skedarë, Eksperti për ngarkim?Redakto

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 18 Shtator 2014 21:22 (CEST)

en:Do not buy Russian goods!Redakto

Hello! Could you translate an article about boycott of Russian goods in Ukraine for the Albanian Wikipedia? Thanks for the help. --Trydence (diskutimet) 11 Tetor 2014 17:23 (CEST)Statusi juaj i administratoritRedakto

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.

Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni administrator. Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.

Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.

Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.

Të fala, Rschen7754 14 Shkurt 2015 06:02 (CET)


Kandidimi per admin.. i Koka11Redakto

Koka11 (diskutim · kontribute)  PËR --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:51 (CET)

  • Arsyeja për kandidim. Kandidojë Koka11 - Ka qenë anëtar prej 2008 (nga redaktimi i parë),ka rreth 35000 redaktime dhe kontribute, afer 100 faqe, dhe kërkoj të mbështetet nga redaktorë të rregullt. Dhe unë për jam   PËR ...nga Rrjedha.

Votimi për kandidatin sepse si kandidat pranojë kandidaturën. ... e sponzorizuar nga --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:43 (CET) Koka11 pranoi për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . per votim me nderime Përdoruesi:Koka11 PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Koka11

AmbasadatRedakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:16 (CEST)