Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Luani 1. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Luani 1!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Luani 1, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


--  eagleal  31 Janar 2010 02:01 (CET)

LicencaRedakto

--  eagleal  31 Janar 2010 02:01 (CET)

Vula e profetitRedakto

Ashte e vertet kjo qe thua ti por megjithate skeda perdoret ne gjuhen e Boshnjakve, De e shume tjera por nuk mund te bartet ne gjuhen shqipe,ose nuk kam mundur une se paku. Tung--Luani 1 31 Janar 2010 12:05 (CET)

XhihadiRedakto

Ke të drejtë, por kur un e grisa artikullin kishte vetëm dy rreshta, rreshti i parë fillojnte me shkronjë të vogël, dhe sapo e pash e grisa menjëherë sepse mendova se është "artikull vandal", nëse e ke vërejtur edhe ti kohën e fundit ka shumë artikuj të tillë. Të gjithë mund të gabojmë.--Liridon 11 Shkurt 2010 17:52 (CET)

E - ËRedakto

Mos i thyej rregullat, aty ku duhet të përdoret ë mos shëno e. Respekto rregullat. --Liridon 18 Shkurt 2010 23:45 (CET)

User GjilanRedakto

Stampa janë pak të vështira por nëse po kërkon një stampë si kjo Stampa:User Struga atëherë është pak më lehtë.

Ky është kodi

<div style="float: left; border:solid #68BFEF 1px; margin: 1px;">
{| cellspacing="0" style="width: 238px; background: #FFCCFF"
| style="width: 45px; height: 45px; background: #ffffff; text-align: center; font-size: 14pt; color: black;" | [[Image:GjilaniEmblema.JPG|38px|Emblema e Gjilanit]]
| style="font-size: 8pt; padding: 4pt; line-height: 1.25em; color: black;" | Ky [[:Category:User Gjilan|<span style="color:#7D26CD;">përdorues</span>]] vjen nga [[Gjlani|<span style="color:#7D26CD;">Gjilani</span>]].
|}</div>

Tani kjo eshte gati vetem krijo nje artikull Stampa:User Gjilan dhe brenda artikullit barte kodin.--Liridon 19 Shkurt 2010 00:19 (CET)

ArtikujtRedakto

Pershendetje,
Kam verejtur se artikujt qe po i poston jan kopjim nga ndonje burim, por ne shume raste burimi eshte i pa cekur. Gjithashtu artikujt nuk po jan te radhitur qarte ashtu qe termi ose tema te jet e sqaruar sic i takon.
Une mendoj se duhet te i permiesosh artikujt te cilet i poston.
Faleminderit per mirekuptim. Puntori 18 Prill 2010 00:56 (CEST)

BiografiteRedakto

Pershendetje,
Te kisha sugjeruar te mos kopjosh biografi nga burime tjera sepse ato ose jan si referate ose jan si pershkrime, por jo biografi enciklopedike duke pershkruar personalitetin ne menyre neutrasle. Puntori 18 Prill 2010 17:05 (CEST)

Kthimi i redaktimeve te Feja IslameRedakto

Nuk e kuptoj pse vazhdimisht tenton ta rikthesh këtë artikull në formë më primitive. Përderisa nuk jep shpjegime bindëse, veprimet e tua gjithnjë do të zhbëhen, dhe situata mund të vijë deri te bllokimi i llogarisë tënde. --Λeternus 16 Gusht 2010 23:04 (CEST)


Kthimi i redaktimeve te Feja IslameRedakto

Pse nuk po e bllokoni njeriun i cili i ka ndryshu pjesën dërmuese të temave që kan të bajnë me fenë islame?.Mua edhe me më blloku nuk ka problem,nëse e kam meritu.Hidhe nji shikim tek[[1]] dhe[[2]]e shumë e shumë tema tjera. Ku na shpie kjo? Sa artikuj duhet me u shkru e rishkru për me ndërhy ndonji nga administratorët, ju lutem?.--Luani 1 21 Gusht 2010 22:56 (CEST)Pershendetje mik i nderuar une kam kandiduarKoka11 për admin...Redakto

Rrjedha, po kandidoj Koka11 për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin tim dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . me nderime PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Rrjedha

PergjigjeRedakto

Pershendetje Luan

Edhe un jam musliman. Fillimisht un nuk mbrojta per ta lene ne ndryshimet e atij perdoruesi(gentius), un mbrojtjen e bera per shkak se beheshim shpesh rikthime ne versione te ndryshme. Kete mund te ta vertetoj edhe me diskutimet ketu [3] dhe ketu [4]. Shpresoj se te jeni te kenaqur me ndryshimet dhe rikthimin e artikullit ne nje version te pershtatshem nga Përdoruesi:Puntori.--Liridon 19 Gusht 2010 20:05 (CEST)

Lidhur me artikullin e Profetit Muahmed (s.a.v.s.)Redakto

Përshëndetje vlla, faqja e Muahmmedit, ku portretizohet vetë ai është formë ofendimi për myslimanët, përfshirë edhe mua vetë. Unë personalsiht do të hap një diskutim në Kuvend në lidhje me paraqitjen vizive të profetit. Shpresoj të bashkëpunojmë dhe të arrijmë diçka për ndalimin e publikimt të "pikturave" të profetit në Wikipedia. Me respekt, AMMARTIVARI DISKUTO 8 mars 2015 18:23 (CET)

Lista... njerëz nga KokajRedakto

Mendjet e mëdha diskutojnë idetë, Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet, dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëzit...!!--Koka11 31 mars 2015 14:48 (CEST)

Bane e edhe ti dicka ne kete drejtim, Fejzo me mire se me more neper/goje... edhe ti i njeh keta njerze nga Kokajt, pa i etiketuar te tjeret...--Koka11 30 mars 2015 10:38 (CEST)