Pirro Malaveci lindi ? 1945 në Tiranë është aktorë dhe dublues Shqiptar i cili ka punar për disa Programe Televizive.

BiografiaRedakto

FilmografiaRedakto

DublimRedakto

Lidhje te jashtmeRedakto

http://www.imdb.com/name/nm1065947/

ReferimetRedakto