Pougny, Ain

komunë në departamentin Ain, Francë

Stampa:Komunë në Francë Pougny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Pougny ka një popullsi prej 815 banorë dhe sipërfaqe 7.77 km², me një dendësi prej 105 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto