Sinjali i dashurisë
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Sinjali i dashurisë
Vendi i prodhimit Tiranë
Shqipëri
Viti i prodhimit 1988
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 27:10
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Besnik Bisha
Skenari Nexhati Tafa
Muzika e filmit Genc Tukiqi
Kameramani Saim Kokona
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Anila Karaj
Herion Mustafaraj

Filmi "Sinjali i dashurisë" prodhim i vitit 1988.

Regjia: Besnik Bisha, Skenari: Nexhati Tafa, Producent: Shqipëria e Re , Muzika: Genc Tukiqi.

Përmbajtja e filmit

Redakto

A e dashuron Ana atë djalë i cili e ndjek gjithnjë nga pas dhe i dërgon sinjale dashurie në çdo hap? Një ditë gjatë lojrave të dashurisë ai pëson një aksident dhe i humb shpresat se një ditë do të kthehet në jetën normale. Por Ana beson se dashuria do ta ngrejë përsëri në këmbë. Kështu ajo e thërret me sinjalin e tyre të dashurisë.

Aktorët në role

Redakto

Anila Karaj........ Ana

Herion Mustafaraj........