Dallime mes rishikimeve të "Dekorimi i nuses"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (Faqe e re: '''Dekorimi i nuses''' me këtë term përfshihen gjitha mjetet dhe veprmet e ndërmarura për të pregatitur nusen që të dalë para dasmorëve dhe dhuratat që i varren n...)
 
No edit summary
'''[[Dekorimi]] i [[Nusja|nuses]]''' me këtëështë term përfshihen gjitha mjetet dhe veprmetveprimet e ndërmarurandërmarra për të pregatitur nusen që të dalë para dasmorëve dhe dhuratat që i varrenvaren në trupin e saj në shtëpinë e burrit.
 
Në dekorimin e nuses nuk hynë [[çejzi i nuses]], por vetëm pjesa që ka të bëjë me veshjen, maskimin dhe dekoracionin e trupit të saj. Si pjesë të këti dekorimi është edhe [[dizajnimi i nuses]] (maskimi), [[metaliku i nuses|metalikët e nuses]] (të falurat për nusen).