Dallime mes rishikimeve të "Lisbona"

12 bytes removed ,  6 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
{{SC|Data|<s>Pa referenca, Pa lidhje interwiki</s>, Nuk ka përmbajtje të mjaftueshme, <s>Nuk ka strukturë</s>, Duhet të plotësohen seksionet :''Historia, Kultura dhe arti, Ekonomia, Transporti, Edukimi, Sporti, Relacionet ndërkombëtare''. --[[Përdoruesi:Liridon|'''''Liridon''''']] 8 gusht 2010 10:52 (CEST)}}
{{Infobox settlement
{{Qytet (Portugalia)
|Qyteti name = Lisbona
| name Portugalishtnative_name = Lisboa
| nicknames =
| mottoes =
|Prefiksi = (+351) 21 XXX-XXXX
| registration_plate = PT-
|Faqja zyrtarewebsite = [http://www.cm-lisboa.pt/ cm-lisboa.pt]
| gjer_g=38 | gjer_m=42 | gjer_s=50
| gjat_g=9 | gjat_m=8 | gjat_s=22