Stykkishólmur

komunë në Islandë


Stykkishólmur (islandisht: Stykkishólmsbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Stykkishólmur
Stykkishólmsbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Perëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Udhëheqës Sturla Böðvarsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10 km2
Popullsia 1,095 banorë
Dendësia 109.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 340, 345
Faqja Zyrtare stykkisholmur.is

PërmbledhjeRedakto

Stykkishólmur from the lighthouse

BinjakëzimeRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ Vänorter - http://www.orebro.se/2444.html Arkivuar 27 korrik 2009 tek Wayback Machine:

Lidhje të jashtmeRedakto