Xhoi (ang. Joey) është një seri komike amerikane dhe spin-off i Friends.

Xhoi
Tv nbc Joey pr.jpg
Joey
GjiniaKomedi, Sitcom
Krijuar ngaShana Goldberg-Meehan
Scott Silveri
Luajnë
kompozitori i muzikës hapëseLong Beach Dub Allstars – „Sunny Hours“
ShtetiShBA
Gjuha në prodhimin origjinalAnglisht
Nr. i episodeve46
Prodhimi
Kohëzgjatja23
Kompania e prodhimitNBC
Transmetimi
Transmetimi origjinal9 shtator 2004 (ShBA)

Ky serial u transmetua në televizionet shqip, me titullin të shqiptuar Xhoi.

Lidhje të jashtmeRedakto