Arnaqi, (maqedonisht: Арнакија/Arnakija ёshtё fshat nё komunën e Sarajit, Maqedoni.

Arnaqi
Арнакија
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1.077
TargatSK

Arnaqia eshte e ndare ne dy vendbanime ne:Arnaqi e epërme dhe e poshtme.Nëpër Arnaqi kalon lumi i thate (suvodolica) ka 1077 te gjithe Shqiptarë Muslimanê