Aurignac

komunë në departamentin Haute-Garonne, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Aurignac është një komunëFrancë. Aurignac bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 1171 banorë dhe sipërfaqe 17.95 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Aurignac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale