Bathelémont

komunë në departamentin Meurthe-et-Moselle, Francë

Bathelémont është një komunëFrancë. Bathelémont bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 60 banorë dhe sipërfaqe 6.6 km².

Bathelémont
Komunë
Vendndodhja
Bathelémont is located in Franca
Bathelémont
Bathelémont
49°10′25″V 5°58′05″L / 49.1736°V 5.9681°L / 49.1736; 5.9681Koordinatat: 49°10′25″V 5°58′05″L / 49.1736°V 5.9681°L / 49.1736; 5.9681
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Arracourt
Ndërbashkësia Pays du Sânon
Kryetari Serge Husson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.6 km2
Lartësia 243 m (m.n.d.)
Popullsia 60 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54370
INSEE 54050


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto