Baziège

komunë në departamentin Haute-Garonne, Francë

Baziège është një komunëFrancë. Baziège bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 3212 banorë dhe sipërfaqe 19.72 km².

Baziège
Komunë
noform
Pamje nga Baziège
Stema_figura
Vendndodhja
Baziège is located in Franca
Baziège
Baziège
48°49′06″V 0°14′22″P / 48.8183°V 0.2394°P / 48.8183; -0.2394Koordinatat: 48°49′06″V 0°14′22″P / 48.8183°V 0.2394°P / 48.8183; -0.2394
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Montgiscard
Ndërbashkësia Sicoval
Kryetari Robert Gendre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.72 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 3212 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31450
INSEE 31048


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Baziège – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale