Belley

komunë në departamentin Ain, Francë

Belley është një komunëFrancë. Belleybën pjesë në departamentin Ainrajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 8750 banorë dhe sipërfaqe 22.42 km².

Belley
VendiFranca
RajoniGrand Est
DepartamentiAube
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  •   Commons: Belley – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale