Buzallakova

fshat në Maqedoni

Buzallakovë, (maqedonisht: Бузалково/Buzalkovo) ёshtё fshat nё komunën e Velesit, Maqedoni.

Buzallakovë
Бузалково
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1.456


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1456 banorë nga të cilët 1443 ishin Shqiptarë, 2 Maqedonas, 3 Turq dhe 8 tjetër.[1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto