Slimnik, (maqedonisht: Сливник/Slivnik) ёshtё fshat nё komunën e Velesit, Maqedoni.

Slimnik
Сливник
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej444


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 444 banorë nga të cilët 443 ishin Shqiptarë dhe 1 tjetër.[1]Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto