Hape menynë kryesore

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

Channing Tatum
Channing Tatum WonderCon 2012.jpg
Channing Tatum
Informacione personale
Ditëlindja 26 prill 1980
Vendlindja Flag of the United States.svg Cullman, Alabama, U.S.
Bashkëshort(ja) Jenna Dewan (2009)
Kombësia amerikan
Faqja zyrtare Channing Tatum Unwrapped


Channing Matthew Tatum lindi më 26 prill 1980Cullman, në AlabamaShteteve të Bashkuara të Amerikës. Tatum është një aktor filmi, producent dhe një model amerikan.

Jeta dhe karrieraRedakto

Jeta në riniRedakto

KarrieraRedakto

Jeta personaleRedakto

Shiko edheRedakto


Burimi i informacionitRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto