Dimcë është një vendbanim në komunën e Hanit i Elezit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Dimëz dhe Dimal.

Dimcë
Dimal
Fshat
Vendndodhja
Dimcë is located in Kosova
Dimcë
Dimcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Hanit i Elezit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 9′ 19″ Veri

21° 18′ 29″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto