Seçishti

fshat në Kosovë

Seçisht është një vendbanim në komunën e Hanit i Elezit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Mullisht dhe Burim.

Seçisht
Burim
Fshat
Vendndodhja
Seçisht is located in Kosova
Seçisht
Seçisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Hanit i Elezit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 7′ 58″ Veri

21° 17′ 51″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto