Neçaca

fshat në Kosovë

Neçacë është një vendbanim në komunën e Hanit i Elezit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Demiraj.

Neçacë
Demiraj
Fshat
Vendndodhja
Neçacë is located in Kosova
Neçacë
Neçacë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Hanit i Elezit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 16″ Veri

21° 18′ 6″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto