Rezhancë është një vendbanim në komunën e Hanit i Elezit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrezanë.

Rezhancë
Rrezanë
Fshat
Vendndodhja
Rezhancë is located in Kosova
Rezhancë
Rezhancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Hanit i Elezit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 606 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 8′ 48″ Veri

21° 15′ 26″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto