Vërtomica

fshat në Kosovë

Vërtomicë është një vendbanim në komunën e Hanit i Elezit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vitmir.

Vërtomicë
Vitmir
Fshat
Vendndodhja
Vërtomicë is located in Kosova
Vërtomicë
Vërtomicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Hanit i Elezit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 832 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 47″ Veri

21° 17′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto