Dromjak është një vendbanim në komunën e Hanit i Elezit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dramjak.

Dromjak
Dramjak
Fshat
Vendndodhja
Dromjak is located in Kosova
Dromjak
Dromjak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Hanit i Elezit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 32″ Veri

21° 18′ 22″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto